Wprowadzenie

Rozwód niestety nie oznacza końca batalii sądowej z byłym małżonkiem. Konflikt między rozstającymi się rodzicami często przenosi się na płaszczyznę kontaktów jednego z nich ze wspólnym dzieckiem. Poważny problem powstaje, gdy spotkania z dzieckiem są coraz częściej odwoływane, bądź kontakty z dzieckiem nie odbywają się w ogóle. Zresztą problem realizacji prawa do kontaktów z dzieckiem dotyczy nie tylko bezpośrednich spotkań, lecz również bezpośredniego porozumiewania się i utrzymywania kontaktów za pomocą środków komunikacji elektronicznej, np. coraz popularniejszego Skype’a.

Co robić w takiej sytuacji i jak skutecznie wyegzekwować swoje prawo do kontaktów z dzieckiem?

Warto wiedzieć, że nie musimy być bezsilni i istnieją instrumenty prawne, które mogą pomóc w wyegzekwowaniu ustalonych kontaktów.
Jestem adwokatem w Krakowie i z prawem rodzinnym stykam się na co dzień w praktyce. Z doświadczenia wiem, że kwestia prawidłowego realizowania postanowienia o kontaktach to problem wielu rodziców. Stąd też zrodził się pomysł na poświęcenie tematyce egzekucji kontaktów więcej uwagi aniżeli czynią to pozostali autorzy blogów. Postaram się wytłumaczyć jak zainicjować postępowanie o egzekucję kontaktów, z jakimi kosztami się wiąże, jakich środków dowodowych możemy użyć. Jednym słowem- jak właściwie je przeprowadzić, aby sąd nie miał powodów ku oddaleniu wniosku.

Pamiętajcie! To, że rodzice się rozstają nie oznacza, że w życiu dziecka ma prawo istnieć tylko jedno z nich.

Katalog ciekawych blogów

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *